AsztroMag

Teremtő nap

A tibeti hagyomány jelentős ünnepei a Buddha napok, melyek mindegyike Buddha életének egy-egy szegmenséhez kötődik. Minden évben 4 Buddha nap van, s hogy melyik évben mikor vannak ezek a napok, a holdfázisok alapján számolják ki. Úgy tartják, ezeken napokon a teremtés ereje megsokszorozódik, a teremtőerő 10 milliószoros erővel hat, ezért 10 milliószoros napnak is nevezzük őket. Gondolatainkkal, képzeletünkkel képesek vagyunk teremteni, hiszen csak az manifesztálódhat materiális síkon, amit előtte el tudtunk képzelni.
“Nem a kép teremti az ideát, hanem az idea sűrűsödik képpé…” (T. Dethlefsen)

Az idén, június 9.-én van az év második Buddha napja, a 10 milliószoros teremtő nap. Egybeesik a Nyilas teliholddal, ami 15:09 perckor válik egzakttá. Ezen a különleges napon igyekezzünk csak jó és szép dolgokra koncentrálni, azokra, amik boldoggá tesznek minket, amiknek a pozitív végkimenetele fontos számunkra. A rossz és negatív dolgokra ne pazaroljunk energiát, hessegessük el magunktól, engedjük el, hogy teret adjunk teremtő képzeletünknek. 

A telihold bepontosodására felállított képlet egyik legmarkánsabb jellemzője a T-kvadrát, ami dinamikus energiát ad. Az egymással szemben álló fővilágosítókat (Nap-Hold) keresztezi a transzcendens Neptunusz, ami az Univerzum végtelenjében való feloldódást, a határtalan szeretetet, és a megfoghatatlan, körvonalazhatatlan, de inspiráló álmokat szimbolizálja. Ebben az esetben a tudat és az érzések összemosását, egymásba olvadását kényszeríti ki azáltal, hogy a tudat és a tudattalan közti szakadékot áthidalja, érzékenyen egyensúlyban tartja. A feszültség-fényszögek kényszerítő erőt, energiát adnak álmaink, vágyaink megvalósításához. Mást akar a szív, mást akar az ész (Nap-Hold szembenállás), de mindezt az álmok, és a magasabb szintű szeretet bolygója, a Neptunusz, a Vénusz felsőbb oktávja szintetizálja. Az ellentéteket, ellentmondásokat a megvalósulás érdekében összefogásra ösztönzi dinamikus fényszögeivel. 

Csupán a planétákat figyelembe véve készített táblázat rávilágít a képlet energiamintázatra. A legnagyobb hangsúly a változó minőségen van.

A változó minőség hagyományos definíciója az alkalmazkodó képesség, a labilitás.  A változó minőség minden alkalmazkodása ellenére elvágyódik, ezzel megálmodja a kardinális minőség számára azt az ideát, ami kizökkentheti a megszokások kényelmes melegágyából az új célok eléréséhez. A vágy a változtatásra magában hordozza a fejlődés lehetőségét. Ez a vágy csupán intuitív, sokszor körvonalazatlan, valószerűtlen, és irreális, az ismertből  az ismeretlen felé irányul a megismerés vágya miatt.  Az ismeretlen pedig félelemmel tölt el minket, ezért valóban bizonytalanságot, labilitást okoz, de benne van az „álom”, ami közelebb visz minket az új kezdethez, hogy a kör bezáruljon, és újra induljon a folyamat – amit a változó minőség megálmodott, a kardinális konkrét célként megteremti egy új evolúciós lépcsőfokon.

A kardinális minőség lendülettel, és energiával elindítja a folyamatokat a kitűzött cél irányában. A kardinális jegyek is kiemelkednek a képletben – itt állnak a Rák Mars, a Mérleg Jupiter, Kos Uránusz, és a Bak Plútó. Minden elem összefog tehát a folyamatok elindítása érdekében – tűz, víz, föld, levegő. 

Három bolygó uralmi helyzete fokozott erőhatást jelez – Bika Vénusz, Ikrek Merkúr, Halak Neptunusz.

A hatástérkép vizsgálatakor szembetűnik, hogy a Nap, a Merkúr, és a Neptunusz bizonyos szempontból elkülönül a képlet többi planétájától.

Az Ikrek Napot az uralmi helyzetű Ikrek Merkúr uralja, de sem a Nap, sem a Merkúr más planétára nem fejtenek ki hatást kozmikus helyzetük alapján. A racionalitás elkülönül az érzelmektől. Az ész, a logika irányítja a Napot –(érvényesülés, életenergia, ego). A kommunikáció, logikus gondolkodás (Merkúr) és a tudatosan érvényesülésre törekvő ego (Nap) teljesen kívül áll a képlet többi elemétől, a Nap csupán a Merkúrra „hallgat”.

Ráadásul a Merkúr még fényszög nélkül is áll, ami azt sugallja – azt gondolok, és azt mondok, amit akarok, oda megyek, ahova akarok, mindent meg akarok ismerni, mindenre kíváncsi vagyok, a gondolkodásom, és a véleményem semmi nem befolyásolhatja. Semmi nem ingathatná meg a Merkúr által irányított Nap racionális én-kifejeződését, ha fényszög sugárzáson keresztül nem szembesülne érzéseivel (Hold oppozíció), valamint nem konfrontálódna a megvalósításra váró álmokkal, amire a Neptunusz kvadrátja kényszeríti.

A képlet többi aktív eleme a diszpozitor lánc alapján visszavezethető a Bika jegyű Vénusz bolygóhoz, a képlet egyetlen statikus, és stabil eleméhez. A szeretet, a kapcsolódás-vágy, és a harmónia iránti igény csaknem mindent áthat. És ez a legfontosabb. Mert bármit teszünk, bármilyen célok megvalósítására is törekszünk, fontos, hogy a szeretet energiája vezéreljen minket teremtő utunkon. 

“Mivel szegény vagyok, álmom van csupán, Álmaim lábad elé terítem. Finoman lépj, mert álmaimon gázolsz.” (William Butler Yeats)

A Buddha napokról bővebben: 

http://www.tarrdaniel.com/documents/Vallasfilozofia/tizmillioszoros_nap.html 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!